Znów fala smsów – namysłowianka straciła 8000 euro!

Fala fałszywych smsów wzbiera przed świętami. Wiadomości zawierają linki odsyłające do rzekomo szczegółowych informacji na ważny temat. Mieszkanka Namysłowa straciła 8 000 euro.
Nie klikajcie w podejrzane linki
Użytkownicy komórek dostają ostatnio dużo wiadomości tekstowych. W treści jest link lub adres fałszywej strony. Wiadomości są tak skonstruowane, że mają zmusić odbiorcę do kliknięcia w odsyłacz. To oszustwo i wyłudzenia danych!
Takie wiadomości mogą np. wyglądac tak:


Fałszywe wiadomości tekstowe wraz z linkami dotyczą najróżniejszych tematów. Z uwagi na okres przedświąteczny popularne są komunikaty o gratisowym prezencie lub odbiorze paczki. Zdarza się także, że jesteśmy informowani o wystawieniu e-recepty, odnalezieniu portfela lub o pilnej dopłacie za przesyłkę. Kliknięcie w przesłany link prowadzi do pobrania fałszywej aplikacji, która po zainstalowaniu dokonuje ataku na rachunki bankowe właściciela smartfona i okrada go z pieniędzy.

Przed świętami wyjątkowo łatwo na taki sms trafić. Metodą na fałszywy SMS, oszukana została niedawno mieszkanka Namysłowa, która uwierzyła przestępcom i stracił 8000 euro.
Nie klikajmy bezrefleksyjnie w załączniki.