Płonące baloty

Nawet 5 lat za kratkami grozi nastolatkom, podejrzanym o podpalenie słomy w Jastrzębiu. Zatrzymani to 17 i 18-letni mieszkańcy gminy Namysłów. Szybko rozprzestrzeniający się ogień spowodował straty na ponad 20 tysięcy złotych.

Do podpalenia słomy składowanej na polu w pobliżu Jastrzębia, doszło wieczorem. Jeszcze tego samego dnia, namysłowscy kryminalni, w wyniku szeroko zakrojonej pracy operacyjnej, ustalili i zatrzymali 2 mężczyzn, mogących mieć związek z tym zdarzeniem. Zatrzymani to mieszkańcy gminy Namysłów w wieku 17 i 18 lat. W chwili zatrzymania byli pod działaniem alkoholu.

Mężczyźni po wytrzeźwieniu zostali przesłuchani i usłyszeli zarzut umyślnego zniszczenia mienia. Poszkodowany wstępnie oszacował straty na ponad 20 tysięcy złotych. Należy zaznaczyć, że dzięki szybkiej reakcji służb i podjętej akcji gaśniczej przez 8 zastępów straży pożarnej, udało się uratować pozostałe baloty, warte ponad 80 tysięcy.

Podejrzani przyznali się do winy i złożyli obszerne wyjaśnienia. Za przestępstwo zniszczenia cudzej rzeczy grozi im nawet do 5 lat więzienia.