Kilka dni trudniejszych warunków i od razu…

W zaledwie kilka dni, namysłowscy funkcjonariusze musieli interweniować przy kilkunastu zdarzeniach drogowych. Przyczyny? nadmierna prędkość i niedostawanie stylu jazdy do zmieniających się warunków drogowych. Kilka aut, po poślizgu na mokrej nawierzchni, wpadło do przydrożnych rowów, dwa pojazdy dachowały. Doszło też do dwóch potrąceń rowerzystów.

Dlatego funkcjonariusze ruchu drogowego, każdego dnia, zwracają szczególną uwagę na prędkość, używanie fotelików do przewożenia dzieci oraz stosowanie pasów bezpieczeństwa. Obowiązkowym punktem kontroli drogowych jest również sprawdzanie trzeźwości każdego kierowcy.


Policjanci zwracają również uwagę czy kierowca jest wypoczęty. Wtedy łatwiej koncentrację i podejmowanie właściwych decyzji na drodze. Jeśli planujemy podróż samochodem, sprawdźmy wcześniej jego stan techniczny, ustawienie świateł i wyposażenie. Obowiązkowo w każdym aucie powinna znaleźć się gaśnica i trójkąt ostrzegawczy, ale warto też zadbać o takie przedmioty jak apteczka czy kamizelka odblaskowa.

Ważne jest także, aby nie spieszyć się i nie próbować dojechać do celu w jak najkrótszym czasie. Niestety w wielu przypadkach, to pośpiech okazuje się być przyczyną wypadków, których skutki są tragiczne.