Zaczęło się od prędkości

Przekroczenie prędkości to był początek serii. Okazało się, że 36-latek był nietrzeźwy i przewoził dziecko bez fotelika. Na domiar złego nikt nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Konsekwencje dla kierowcy będą bardzo poważne.

Funkcjonariusze namysłowskiej drogówki zatrzymali fiata do kontroli drogowej na terenie gminy Pokój. Oprócz przekroczenia prędkości, mężczyzna nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa i przewoził na przednim siedzeniu swojego 5-letniego syna. Dziecko również nie miało zapiętych pasów, nie miało również fotelika bezpieczeństwa.
Podczas kontroli drogowej policjanci wyczuli od kierowcy alkohol. Po przebadaniu okazało się, że 36-latek ma ponad pół promila w wydychanym powietrzu.
Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości mundurowi zatrzymali jego prawo jazdy. Grozi mu kilkutysięczna grzywna, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a nawet do 2 lat więzienia. Osobno, mężczyzna odpowie za szereg popełnionych wykroczeń. Tu również kwota grzywny może sięgnąć kilku tysięcy.