Wyrzucił psa przez okno, bo ten skamlał z głodu! Namysłowska policja zatrzymała braci, którzy znęcali się nad szczeniakiem

Pod zarzutem znęcania się nad psem namysłowscy policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu. Mężczyźni, w wieku 61 i 65 lat, są podejrzani o znęcanie się nad kilkumiesięcznym szczeniakiem. Ponadto jeden z nich miał grozić sąsiadom, gdy ci zwracali mu uwagę, że niewłaściwie opiekuje się zwierzęciem.

Bracia mieszkają razem pod Namysłowem. Mieli kopać i szarpać psa oraz pozostawiać go bez opieki. Z ustaleń mundurowych wynika, że po jednej z libacji alkoholowych, starszy z braci miał wyrzucić psa przez okno, gdy ten skamlał z głodu.

Bracia usłyszeli łącznie 3 zarzuty. Dwa dotyczą znęcania się nad zwierzęciem. Dodatkowo, młodszy z braci usłyszał zarzut kierowania gróźb karalnych w stronę sąsiadów, gdy ci zwracali mu uwagę na nieprawidłowe sprawowanie opieki nad zwierzęciem.

Pies, którego zbadał weterynarz, ma uraz kręgosłupa i tylnych kończyn. Nigdy nie był szczepiony. Mężczyźni przyznali się do winy i zrzekli się praw opieki nad zwierzęciem. Grozi im do 3 lat więzienia.

Szczeniak trafił do domu policjanta, który brał udział w tej interwencji. Wolontariusze z namysłowskiego stowarzyszenia „Cztery łapy” zadeklarowali pomoc i pokrycie wszystkich kosztów szczepień i leczenia zwierzęcia.
(radio Opole)