Zwiewał z narkotykami

Wymuszał pierwszeństwo, policjanci chcieli go zatrzymać – efektem dramatyczny pościg ulicami Namysłowa.

Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał ulicami Namysłowa. W samochodzie ukrywał kolejne porcje narkotyku. Usłyszał 7 zarzutów. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.
Patrol policji zauważył osobowe audi, prowadzone w dziwnym stylu. Policjanci próbowali go zatrzymać. Podejrzewali bowiem, że kierowca może być pod wpływem alkoholu i nie tylko.

Mimo wyraźnych sygnałów świetlnych i dźwiękowych kierujący audi uciekał ulicami Namysłowa. Przejeżdżał linie ciągłe, jechał całą szerokością jezdni, wyprzedzał na trzeciego. Po drodze uszkodził też kilka znaków drogowych.

W Bukowej Śląskiej uciekinier zatrzymał się dopiero na policyjnej blokadzie. Okazało się, że jest pod wpływem narkotyków. Dodatkowo w jego samochodzie funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli kilka porcji amfetaminy.

Podejrzany łącznie usłyszał 7 zarzutów z czego 3 dotyczyły przestępstw: kierowania samochodem pod wpływem amfetaminy, posiadania substancji psychotropowych i nie zatrzymania się do kontroli drogowej. Kolejne zarzuty dotyczyły wykroczeń zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przyznał się do stawianych zarzutów. Śledczym tłumaczył, że w ten sposób świętował zakup nowego auta.

Podejrzany stracił już prawo jazdy. Za popełnione przewinienia grozi mu sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, minimum 5000 złotych grzywny i kara pozbawiania wolności do 5 lat.