Basen kryty zamknięty już ponad 2 lata!

Ponad 2 lata temu Namysłowski Ośrodek Sportu i Rekreacji na podstawie ekspertyzy budowlanej zamknął kryty basen. Decyzja ta jednak nie była w żaden sposób konsultowana z Powiatowym Inspektorem Nadzoru Budowlanego.

Co wiemy po tych dwóch latach bez jednego z najważniejszych miejsc rekreacji dla Namysłowian?

Niewiele więcej niż 2 lata temu…Do dzisiaj właściciel czyli Urząd Miejski w Namysłowie nie zgłosił sprawy zastosowania niewłaściwego betonu do budowy niecki głównej basenu krytego do prokuratury. Dlaczego? To proste basen był budowany w latach gdzie w naszym mieście rządziła koalicja PSL i Wspólnoty Obywatelskiej czyli obecni koalicjanci Prawa i Sprawiedliwości i burmistrza Stawiarskiego.

Burmistrz Stawiarski przedstawiał na początku pomysły aby obecny budynek basenu „Delfin” przeistoczyć w park trampolin a basen kryty wybudować od podstaw w zupełnie nowym miejscu, jednak z tego pomysłu wycofał się dość szybko.

Rok temu Gmina ogłosiła przetarg na dokumentację projektową modernizacji krytej pływalni. Dokumentacja miała być gotowa do końca czerwca.

W rozmowie z Radiem Opole Burmistrz wspominał o tym, że dokumentacja ma być gotowa do końca sierpnia br. jednak opinia publiczna do dziś nie poznała tych planów.

Fatalną informacją dla nas wszystkich jest brak możliwości korzystania z basenu jeszcze przez najbliższe kilkanaście miesięcy. Ostatni czas był trudny przez pandemię i dobrze by było aby mieszkańcy ponad 20 000 gminy mieli miejsce gdzie mogą się zrelaksować. Pływanie to sport dla ludzi w każdym wieku i bardzo pozytywnie wpływa na rozwój fizyczny człowieka.