Oszust przyłapany i nagrany

W jaki sposób można stracić oszczędności zgromadzone w banku? Nagranie, które publikuje policja, dowodzi, że przestępcy potrafią brzmieć przekonująco. Osoby mniej zorientowane w technologii mogą stracić pieniądze w zaledwie kilka minut.
Tak możesz stracić pieniądze. Fałszywy konsultant podaje fałszywe ID
Przez sporą część rozmowy fałszywy pracownik banku wypytuje o to, czy ktoś obcy ma dostęp do bankowości elektronicznej, przekonuje, że zablokowana transakcja nie jest widoczna w historii, bo „przestępcy ją zablokowali”, wypytuje o urządzenia, na których zainstalowano aplikację banku.
W końcu oferuje połączenie z działem technicznym, który ma znaleźć miejsce „wycieku” danych poszkodowanej. Konsultant przekonuje, że wyprowadzenie pieniędzy z konta wciąż jest możliwe, a uchronić pieniędzy nie pomoże nawet zmiana hasła. – Mogła pani gdzieś zaczepić (?) wirusa – wskazuje. Prosi też o zapisanie danych, o które będzie pytać policja. – Proszę zapisać mój ID – informuje, podając imię, nazwisko, funkcję, a nawet rzekomy adres placówki.
Wersja policyjna jest dość mocno „przycięta” i ufryzowana – dzięki niezawodnemu niebezpiecznikowi podajemy wam pełną i jeszcze bardziej przerażającą.