Dwa miesiące z przeszkodami na trasie do Opola

Zmiany w organizacji ruchu na drodze wojewódzkiej nr 454. Wyłączony z ruchu został odcinek z Namysłowa do miejscowości Jastrzębie. Wyznaczone zostały objazdy. Utrudnienia potrwają około 2 miesiące.
Od 13 kwietnia, wyłączony z ruchu został odcinek drogi DW 454 pomiędzy miejscowościami Namysłów – Jastrzębie. Zmiana organizacji ruchu spowodowana jest remontem nawierzchni na całej długości tego odcinka drogi. To kolejny fragment drogi wojewódzkiej, który zostanie poddany całkowitej modernizacji.

Zamknięcie drogi przewidziane jest na okres około 2 miesięcy. Zarządca drogi wyznaczył objazd, który ma ułatwić przejazd dla osób poruszających się tą trasą. Dla samochodów ciężarowych jadących z Opola objazd wyznaczony został od miejscowości Dobrzeń Wielki przez Chróścice, Popielów do miejscowości Pisarzowice, gdzie kierowcy wjeżdżają na drogę krajową nr 39 i kontynuują jazdę w kierunku Namysłowa. Dla samochodów osobowych możliwy jest objazd przez miejscowości: Mąkoszyce, Domaszowice lub Miodary.

Zaplanowany remont będzie niewątpliwie stanowić uciążliwość dla podróżujących tą trasą, jednak remont drogi był konieczny z uwagi na jej zły stan techniczny. Policja prosi o stosowanie się do nowego oznakowania oraz korzystanie z wyznaczonych objazdów.