Nie daj się zwieść to nie jest sms od Netflixa

Oszuści podszywają się pod platformę Netflix i rozsyłają fałszywe SMS-y ostrzegające przed „zawieszeniem” subskrypcji. W wiadomości wysyłają również link, próbując wyłudzić dane i pieniądze klientów.
„Twoja subskrypcja jest tymczasowo zawieszona, proszę potwierdzić swoje dane, aby ją reaktywować” – brzmi treść SMS-a, którego oszuści masowo rozsyłają do Polaków. Wiadomość zawiera również link, który przenosi nas do strony internetowej.
Oszuści podszywają się pod serwis Netflix. Chcą wyłudzić dane i pieniądze
Link w fałszywych SMS-ach nakłania klientów serwisu Netflix do podania loginu i hasła do konta, danych osobowych oraz danych karty płatniczej. Pod żadnym pozorem nie należy klikać w link, a zwłaszcza podawać danych na stronach.


„Linki w SMS-ach prowadzą do wielu różnych domen przypominających nazwą 'Netflix’. Przestępcy zmieniają je dość regularnie” – wskazuje Niebezpiecznik.pl. Co zrobić, jeśli już podaliśmy dane na fałszywej stronie? „Jak najszybciej skontaktuj się ze swoim bankiem i daj im o tym znać. Dobrym pomysłem będzie też zmiana hasła do konta na platformie streamingowej” – pisze serwis.