Coraz bliżej IX Bieg Nyski!

Niewiele dni pozostało do IX Biegu Nyskiego, (limit uczestników – 700 osób), który po pandemicznych turbulencjach wraca do formuły, która była uwielbiana i doceniana przez Uczestników w poprzednich edycjach. Wydarzenie odbędzie się w sobotę 11 czerwca 2022 roku w Nysie a w ramach niego, oprócz biegu głównego na 10 kilometrów, odbędzie się także szereg innych wydarzeń towarzyszących. „Dla mnie osobiście to wielka radość, że wracamy do starego dobrego Biegu Nyskiego, którego markę budowaliśmy przez lata. Robimy wszystko by odbudować prestiż wydarzenia po pandemii, która dała się nam mocno we znaki” – mówi Jacek Makowski – organizator Biegu Nyskiego.

Najważniejszym dodatkowym wydarzeniem będzie na pewno Mila Rodzinna Biegu Nyskiego, czyli rodzinny bieg na dystansie ok. 1,6 kilometra, w którym to każdy kto ukończy dystans otrzyma pamiątkowy medal, który wywołuje niesamowitą radość szczególnie u najmłodszych. Mimo tego, że Mila Rodzinna jest głównie skierowana do najmłodszych – zachęcamy do udziału całe Rodziny a nawet Rodziców, którzy chcę ten dystans przejść na piechotę z wózkami z pociechami, które jeszcze nie biegają. Ponadto wydarzenie będzie miało profesjonalną oprawę – każdy wystartuje z okolicznościowym numerem startowym. Chcemy w ten sposób zainteresować aktywnością fizyczną od najmłodszych lat najmłodsze pokolenie. „Do Mili Rodzinnej Biegu Nyskiego, zgłosić się będzie można tylko w dniu 10 i 11 czerwca 2022 w Biurze Zawodów zlokalizowanym w Hali Nysa. Wprowadziliśmy limit Uczestników na poziomie 400 os.” – mówi Jacek Makowski.

Wśród wydarzeń towarzyszących przy IX Biegu Nyskim, nie można pominąć Miasteczka Lekkoatletycznego w ramach programu Lekkoatletyka dla Każdego, gdzie na bocznym sztucznym boisku przy Hali Nysa, najmłodsi będą mieli kontakt z zajęciami sprawnościowymi z elementami profesjonalnego treningu lekkoatletycznego.

To jednak nie koniec.. przy IX Biegu Nyskim, odbędzie się pierwszy raz Holi Święto Kolorów, które także będzie zlokalizowane przy Hali Nysa. „Wiemy jaką popularnością cieszy się ten event, dlatego postanowiliśmy dodać go do programu Biegu Nyskiego. Święto Kolorów, to nie tylko atrakcja dla najmłodszych – gorąco zachęcamy wszystkich do udziału niezależnie od wieku” – dodaje Makowski.

Zapisy do tegorocznej edycji jeszcze trwają a zgłaszać można się między innymi poprzez oficjalną stronę biegu lub poprzez media społecznościowe.

Wszystkie szczegóły dot. Biegu Nyskiego i wydarzeń dodatkowych można znaleźć na stronie www.biegnyski.pl oraz na profilach w mediach społecznościowych na Facebook’u i Instagram’ie.

Zapraszamy!