Multimedia, Vectra, Play, Orange – awaria za awarią

Problemy z dostępem do internetu i innych usług. Awarie zgłaszają klienci takich firm, jak Play, Vectra, UPC czy Multimedia.
Pierwsze zgłoszenia o awariach pojawiały się w poniedziałek po godz. 9:00 – wynika z danych serwisu Downdetector.pl. Do godz. 9:45 napłynęło tysiące zgłoszeń i wciąż pojawiają się kolejne. Problemy dotyczą wielu firm.
Vectra, Play, UPC… Klienci tych firm zgłaszają awarie
Użytkownicy firmy Vectra w przeważającej większości wskazują na brak dostępu do internetu. Aż 94 proc. klientów Vectry wskazało na taki problem za pośrednictwem serwisu Downdetector. Do godz. 10:05 napłynęło kilkanaście tysięcy zgłoszeń. Internauci wskazują, że problem dotyczy nie tylko największych miast, m.in. Warszawy, Krakowa, Katowic, ale też mniejszych miast.

Podobnie jest w przypadku firmy Multimedia – od rana napłynęło kilkanaście tysiące zgłoszeń, z czego ponad 95 proc. dotyczy braku internetu. Natomiast klienci Play zgłaszają również inne awarie. Ponad 60 proc. klientów Play wskazuje na problemy z dostępem do internetu. 26 proc. zgłosiło problemy z siecią komórkową, a 10 proc. – brak sygnału. W poniedziałek od rana napłynęło kilka tysięcy zgłoszeń, ale awarię zgłaszano również w niedzielę po godz. 17:00.
Z kolei użytkownicy Orange zgłaszają problemy z internetem stacjonarnym (około 60 proc.), internetem mobilnym (ponad 20 proc.) i siecią komórkową (około 20 proc.).