Znowu łowią

Oszuści dzwonią pod pretekstem weryfikacji zmyślonej transakcji, zablokowanego rachunku lub pomocy w inwestycji i zakupu kryptowaluty.

Próbują nakłonić do zainwestowania pieniędzy, obiecując wysokie i szybkie zyski bez ryzyka. Proponują pomoc przy inwestowaniu,
Uwaga! Konieczna wysoka ostrożność przed podjęciem decyzji o przeznaczeniu pieniędzy na taki cel.

Zachowaj ostrożność przed oszustami podających się za pracowników różnych banków lub instytucji (np. KNF, Policja, BIK) mogą mówić, że doszło do kradzieży danych, środków pieniężnych lub tożsamości. Może się zdarzyć, że taki telefon poprzedza wysłanie fałszywego smsa np. z numeru 2279, rzekomo z mBanku.

Co dokładnie mogą robić oszuści?
Mówią aby pod żadnym pozorem nie podawać danych wrażliwych przez telefon (stawiają się w roli obrońcy Twoich środków, czym usypiają czujność).
Przekonują do pilnej instalacji aplikacji bezpieczeństwa, która w rzeczywistości jest oprogramowaniem dającym oszustowi zdalny dostęp do Twojego urządzenia.
Namawiają do zrobienia przelewu np. na specjalne konto bezpieczeństwa (nazwy mogą być bardzo różne). W rzeczywistości sam zlecasz przelew na rachunki przestępców!
Próbują wyłudzić od Ciebie kody BLIK pod pretekstem specjalnej autoryzacji.