Prąd na raty – czy to ulga?

Rachunek za prąd zapłacisz na raty. Albo po 30 dniach. Dostawcy mają nową formę płatności
Enea, TAURON i E.ON to dostawcy energii elektrycznej, którzy zdecydowali się wprowadzić nową metodę płatności za rachunek. Należność można rozłożyć na raty lub odroczyć o 30 dni. Użycie usługi wymaga weryfikacji zdolności kredytowej.
Rachunek za prąd na raty. Nowość u dostawców energii
Niektórzy dostawcy postanowili wprowadzić do oferty nowe metody płatności. Mogą one pomóc klientom, których z różnych względów nie stać na jednorazowe opłacenie rachunki. Enea, TAURON i E.ON Polska S.A (wcześniej innogy Polska S.A) umożliwiają zapłacenie opłaty z wykorzystaniem płatności odroczonej.

Należność można uregulować jednorazowo po 30 dniach lub rozłożyć ją na cztery raty. Podczas płacenia za energię w serwisie dostawy energii należy wskazać usługę Payka .

Jest dostępna dla Klientów Indywidualnych […], posiadających aktywne konto bankowe
– czytamy na stronie Enei.
Jak wyjaśnia dostawca za pomocą usługi można spłacić zobowiązanie w wysokości od 100 zł do 2 000 zł. Płatność tą metodą wymaga jednak weryfikacji zdolności kredytowej. – Wszystkie informacje i dokumenty, w tym te związane z opłatami, otrzymamy na adres e-mail – wyjaśnia dostawca.

Z usługi korzystać można też podczas opłacania rachunków u dostawców internetu czy telewizji. Odroczyć lub rozłożyć na raty możemy tylko jeden rachunek. By opłacić kolejny tą metodą, musimy uregulować całą należność.