5 po lufie, 1 po buchu

Policjanci z Namysłowa zatrzymali 5 kierowców będących pod działaniem alkoholu i 1 pod wpływem narkotyków.

W piątek od wczesnego ranka, namysłowska drogówka przeprowadziła działania „Trzeźwy poranek”. Policjanci przebadali alkomatem blisko 700 kierowców. Spośród przebadanych zatrzymali 3 nietrzeźwych kierowców i jednego po użyciu alkoholu. Wszystkim kierowcom funkcjonariusze zatrzymali prawa jazdy.

W niedzielę wieczorem, namysłowscy policjanci zostali skierowani do obsługi kolizji drogowej. Okazało się, że kierowca podejrzewany o spowodowanie zdarzenia to 34-letni kierowca volkswagena. Mężczyzna został poddany badaniu na zawartość alkoholu. Wynik to blisko 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Dodatkowo mundurowi ustalili, że 34-latek nigdy nie posiadał prawa jazdy.

Inny zatrzymany mężczyzna, to 24-letni kierowca osobowego volvo. Został zatrzymany z podejrzeniem kierowania samochodem, będąc pod działaniem narkotyków. Badanie narkotestem wykazało, że może to być amfetamina. Mężczyźnie zatrzymano uprawnienia do kierowania, jego sprawą także zajmie się sąd.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem narkotyków. grożą wysokie kary. Są to: sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, grzywna nie mniejsza niż 5 tysięcy złotych a nawet kara więzienia.