Pracodawca sprawdzi, czy pracownik jest zaszczepiony

Pracodawca będzie mógł sprawdzić, czy jego pracownik jest zaszczepiony przeciw COVID-19 – zakłada projekt ustawy, który ma trafić pod obrady rządu i wkrótce potem do Sejmu. Zapowiedział to minister zdrowia Adam Niedzielski w Polsat News.
Pytany na antenie Polsat News, w jakim miejscu pod względem pandemii będziemy za dwa tygodnie, szef Ministerstwa Zdrowia Adam Niedzielski podkreślił, iż trzeba będzie liczyć się ze stałym wzrostem zakażeń. – Na pewno przekroczymy barierę 10 tys. zakażeń, myślę, że to jest perspektywa około dwóch tygodni, kiedy ta średnia liczba będzie wynosiła właśnie 10 tys. – powiedział. Przyznał, że przyrost jest o wiele szybszy od tego, którego spodziewano się na początku września.
Minister wskazał, że do propozycji zgłoszono dużo uwag i budziła ona kontrowersje. – Postaraliśmy się tak ją przygotować, aby te rzeczy, które były odbierane w taki sposób dolegliwy, nie były aż tak dolegliwe – mówił Niedzielski. Tłumaczył, że projekt przewiduje możliwość reorganizacji pracy, ale „absolutnie nie ma możliwości, żeby pracownik otrzymał bezpłatny urlop ze względu na to, że jest niezaszczepiony”. A to właśnie ten zapis budził spore kontrowersje.