Podpalacz pod kluczem

Kryminalni z Namysłowa w bezpośrednim pościgu zatrzymali 34-latka podejrzanego o podpalenie domu jednorodzinnego. Wywołany pożar bezpośrednio zagrażał innym gospodarstwom będącym w sąsiedztwie. Mężczyzna został aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Do pożaru pojechali strażacy i policjanci. Po krótkim rozpytaniu, w pościgu namysłowscy kryminalni zatrzymali podpalacza. Jak ustalili pracujący na miejscu funkcjonariusze, w czasie pożaru w budynku nikogo nie było, stąd nikt nie odniósł żadnych obrażeń.

W chwili zatrzymania mężczyzna był nietrzeźwy, miał ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Została mu pobrana krew, celem sprawdzenia czy był również pod działaniem narkotyków. Dodatkowo podczas zatrzymania mężczyzna naruszył nietykalność funkcjonariuszy oraz groził pozbawieniem życia swojej rodzinie i osobom w jego najbliższym otoczeniu.

Po wytrzeźwieniu mężczyzna został przesłuchany przez prokuratora. Usłyszał łącznie 6 zarzutów, z czego najcięższy dotyczy sprowadzenia zagrożenia mienia w wielkich rozmiarach poprzez wywołanie pożaru domu jednorodzinnego. Decyzją sądu, podejrzany został aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu do 10 lat więzienia.