W naszym powiecie od kilku dni nie ma nowych zakażeń

Liczba nowych potwierdzonych w ciągu doby zakażeń koronawirusem w województwie opolskim systematycznie rośnie. Zwiększa się też procent wykonanych testów z pozytywnymi wynikami, podobnie jak liczba śmiertelnych ofiar COVID-19. W naszym powiecie od kilku dni nie ma nowych zakażeń

Z raportu Ministerstwa Zdrowia wynika, że w całym kraju potwierdzono 5559 nowych zakażeń koronawirusem. Najwięcej takich przypadków odnotowano w województwach: lubelskim (1249), mazowieckim (1004) i podlaskim (587).

Na Opolszczyźnie potwierdzono 56 nowych zakażeń, najmniej w kraju i o sześć więcej niż wczoraj. Wykonano natomiast 1121 testów na obecność koronawirusa, a to oznacza że 4,9 proc. z nich dało pozytywne wyniki.

Dokładnie tydzień temu na Opolszczyźnie potwierdzono o 20 nowych zakażeń koronawirusem mniej, wykonano natomiast 1030 testów, czyli wyniki pozytywne dało 3,5 proc.

W ciągu ostatniej doby w regionie najwięcej nowych zakażeń potwierdzono w Opolu (11), powiecie nyskim i powiecie kędzierzyńsko-kozielskim (po 10), powiecie krapkowickim (6) i powiecie prudnickim (5).
Tymczasem są medycy, i to bliscy premierowi, którzy zapowiadają powrót restrykcji (strefy żółte i czerwone)