Spotkanie z wyjątkową kobietą

Spotkanie w piątek o 19.00b w Rezydencji Limba
Marta Orzeszyna – znawczyni literatury i kultury francuskiej. Przez dziesięć lat mieszkała w Paryżu. Tam poznała historię Antoine’a Cierplikowskiego i zaczęła gromadzić informacje na jego temat. Po powrocie do Polski współpracowała z Małgorzatą Gutowską-Adamczyk przy bestsellerowej powieści „Podróż do miasta świateł”. Jest współautorką książki „Paryż. Miasto sztuki i miłości w czasach belle époque”, autorką powieści obyczajowej „Gra o miłość” i biografii „Antoine de Paris. Polski geniusz światowego fryzjerstwa. Ekscentryk, milioner, artysta” (Rebis 2019).

W tym samym roku uczestniczyła jako ekspertka w tworzeniu scenariusza wystawy „Antoine. Oddany pięknu” zorganizowanej przez Muzeum Teatralne przy Teatrze Wielkim- Operze Narodowej w Warszawie w 2019 roku, na której zaprezentowała swoją kolekcję unikatowych eksponatów związanych z postacią Antoine’a de Paris.

Współpracuje z „L’Officiel Polska” – polską edycją najstarszego francuskiego czasopisma o modzie, gdzie publikuje artykuły związane z historią i kulturą Francji. Zajmuje się również tłumaczeniem książek dla dzieci oraz konsultacją romanistyczną.

Mieszka w Namysłowie z mężem i trzema synami.