Narcos – wersja Opole i okolice

Wspólne działania namysłowskich kryminalnych z funkcjonariuszami Centralnego Biura Śledczego Policji Zarząd we Wrocławiu.
Funkcjonariusze zlikwidowali dwa laboratoria do produkcji narkotyków. Zatrzymali 38-latka i jego 20-letnią partnerkę. W laboratoriach funkcjonariusze zabezpieczyli duże ilości substancji psychotropowych. Zatrzymanemu 38-latkowi, który miał być pomysłodawcą linii produkcyjnej, grozi do 10 lat więzienia.
Namysłowscy kryminalni wspólnie z funkcjonariuszami z wrocławskiego zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali dwie osoby zajmujące się przestępczością narkotykową. W minionym tygodniu policjanci z Namysłowa wraz z wrocławskimi kolegami z CBŚP weszli do dwóch mieszkań na terenie Wrocławia, gdzie miały być wytwarzane narkotyki w dużych ilościach. Funkcjonariusze ujawnili w jednym z mieszkań całe laboratorium do produkcji mefedronu, natomiast w drugim mieszkaniu, w innej części miasta, ujawnili laboratorium do produkcji amfetaminy. Oba mieszkania były zarządzane przez te same osoby.

W mieszkaniach zatrzymanych były też tzw. boksy z profesjonalnym osprzętem do uprawy marihuany oraz pojemniki z grzybnią do hodowli grzybów halucynogennych. W mieszkaniach była również pokaźna biblioteczka z książkami chemicznymi i instrukcjami jak wytwarzać substancje zabronione. Ustalenia biegłych pozwoliły wstępnie określić, że podejrzany mógł wyprodukować nawet ponad kilogram mefedronu. Ujawniono również ponad 160 gramów marihuany oraz plantację konopi.

Mężczyzna podejrzany jest o produkowanie i wprowadzanie do obiegu znacznych ilości substancji psychotropowych za co grozi mu kara do 10 lat więzienia. Na wniosek prokuratora, mężczyzna decyzją sądu został aresztowany na trzy miesiące.