Home News Janusz Kowalski już nie suwerenny

Janusz Kowalski już nie suwerenny

Poseł z opolszczyzny odszedł z Suwerennej Polski. Do opuszczenia tonącego statku przygotowywał się już wcześniej.
Afera związana z nieprawidłowościami w Funduszu Sprawiedliwości sprawiła, że część polityków Suwerennej Polski usuwa afiliacje partyjne z mediów społecznościowych. Poseł Janusz Kowalski był jedną z takich osób, a 19 czerwca ogłosił, że odchodzi z partii.
Janusz Kowalski jest obecny w polskiej polityce od 1997 roku. To wtedy przystąpił do Stowarzyszenia Młodzi Konserwatyści w Łodzi, a rok później tworzył jego struktury w Opolu. W 2001 przeszedł do Przymierza Prawicy, startował wtedy po raz pierwszy do Sejmu z list Prawa i Sprawiedliwości.

W 2002 roku przeniósł się do PiS, w tym roku zdobył też mandat radnego Opola. W latach 2005-2006 należał do Platformy Obywatelskiej i z jej list ponownie próbował dostać się do parlamentu, ponownie bezskutecznie. Na następną próbę objęcia mandatu poselskiego czekał aż 14 lat. W 2019 roku wystartował jako przedstawiciel Solidarnej Polski z list PiS. Tym razem do Sejmu się dostał. Sukces powtórzył pięć lat później, w 2024 roku.

Teraz kiedy Suwerenna Polska znacząco traci na aferze związanej z Funduszem Sprawiedliwości, Janusz Kowalski postanowił opuścić tonący okręt i zrezygnować z członkostwa w partii.


Informację do wiadomości publicznej przedstawił 19 czerwca na portalu X.