Blokada stacji Orlen rozlewa się po Polsce – powoli

kierowcom chyba spodobała się akcja kierowców z Bielska-Białej z zablokowaniem wjazdu na stację paliw Orlen. Wiadomo o kolejnych tego typu protestach.
Kierowcy blokowali stację Orlen tłumacząc się awarią samochodów. Zaraz po tym jak została wezwana policja, uczestnicy akcji rozjechali się i nie zostali ukarani mandatami. Blokada stacji trwała około godziny.

Teraz pojawiają się informacje o kolejnych akcjach w innych częściach Polski. Jedną z nich jest wydarzenie utworzone na Facebooku, które nazywa się „Stoją Stargard”. Podczas tego wydarzenia, w najbliższą sobotę kierowcy umawiają się na kawę. Chodzi o stację Orlen na wylocie w stronę Szczecina przy ulicy Szczecińskiej 49. Ma się to odbyć w godzinach 10-13. Najprawdopodobniej, uczestnicy tego wydarzenia po zatankowaniu udadzą się na kawę, która będą pili powoli, a w tym czasie ich samochody będą blokować dystrybutory.

Słyszy się również o ogólnokrajowym proteście, pod który powstała również strona internetowa, a także wydarzenie „Blokujemy Orlen”. Ta akcja ma odbyć się 11 czerwca w godzinach 16-18. Regionalni organizatorzy mogą zgłaszać się do twórców akcji. Ma polegać na tworzeniu sztucznych kolejek do wybranej stacji Orlenu w danym regionie.
Lista stacji jest wciąż aktualizowana, są na niej Ostrów i Kalisz
Jak się jednak okazuje nie tylko Orlen będzie bojkotowany. Kierowcy w Ostrołęce planują zatankować za przysłowiowe 1 zł na wybranej stacji w najbliższą sobotę o 19, a później utworzyć korek.

Coraz wyższe ceny paliw zmusiły wreszcie kierowców do konkretnej reakcji. Obrona podwyżek cen paliw coraz częściej spotyka się z krytyką społeczeństwa. Pytanie tylko czy tego typu akcje są w stanie w realny sposób spowodować zmniejszenie cen czy będą jedynie sztuką dla sztuki?
„Blokujemy Orlen” – postulaty organizatorów
To właśnie Orlen jest głównym dostawcą paliw do stacji w Polsce. Dlatego organizatorzy względem Orlenu wysuwają następujące zarzuty i postulaty:
„Nie podoba nam się polityka Orlenu, który mimo kursu dolara i cen za baryłkę ropy śrubuje ceny na polskim rynku paliw”,
„Płacimy na stacjach rekordowe marże. Orlen nadrabia w ten sposób stratę na kontraktach CO2”,
„Nie ma żadnych technicznych przeszkód, aby cena benzyny spadła poniżej 6 zł”.