Tym razem na Facebooku

Oszuści stosują na Facebooku nową metodę wyłudzania danych i wykradania pieniędzy. Wykorzystując ankiety, pozyskują numery telefonów i dzwonią do swoich ofiar, aby zachęcić do dokonania inwestycji na ich platformie.
Zespół Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego Komisji Nadzoru Finansowego (CSIRT KNF) ostrzegł w poniedziałek (7 lutego) przed oszustwem inwestycyjnym. Celem oszustów – jak zwykle – jest wyłudzenie danych i kradzież pieniędzy.
przestępcy stosują nową metodę. „Tym razem oszuści przygotowali nowy scenariusz – zamiast fałszywej strony próbują pozyskać dane z wykorzystaniem ankiet na portalu Facebook. Miejcie się na baczności!” – alarmują eksperci na Twitterze.


„Po pozyskaniu danych oszuści kontaktują się telefonicznie, namawiając do dokonania inwestycji na ich platformie. Wpierw namawiają na przekazanie niewielkiej kwoty, by następnie przekonywać do dokonania większej wpłaty. Przekazywanie pieniędzy grozi ich całkowitą utratą!” – ostrzega Bartosz Biderman, specjalista z CSIRT KNF.