Tu tuturutu – znacie? To uciekajcie

10 miliardów wyświetleń w Youtube.
„Baby Shark tu turu tu tu tu” – trudno znaleźć osobę, która choć raz nie natknęła się na jedną z najpopularniejszych dziecięcych piosenek na świecie. Utwór opowiadający o przygodach rodziny sympatycznych rekinów powstał w 2015 roku, ale jego popularność eksplodowała dopiero rok później, gdy wraz z animowanym teledyskiem pojawił się na kanale Pinkfong w serwisie YouTube.
Już w listopadzie 2020 roku piosenka stała się najpopularniejszym wideo w serwisie należącym do Google, pozostawiając z tyłu m.in. słynne „Despacito” Luisa Fonsiego.

Dla głodnej sukcesów rekiniej rodziny był to jednak dopiero początek. I tak oto w styczniu 2021 r. utwór, który pierwotnie został wykonany przez 10-letnią koreańsko-amerykańską piosenkarkę Hope Segoine, stał się pierwszym filmem na YouTubie, przebijając magiczną barierę 10 miliardów wyświetleń.

Trudno sobie wyobrazić, aby w najbliższym czasie komukolwiek udało się zbliżyć do tego wyniku. Dla porównania, wspomniane już „Despacito” na YouTubie obejrzano „zaledwie” 7,7 miliarda razy.
Nikogo też pewnie nie zdziwi informacja, że w USA znalazło się więzienie, gdzie dwie godziny słuchania tego… przeboju było jedną z najsurowszych kar.