Cyberzłodzieje polują przed Świętami

Zaraz Święta. zamawiamy prezenty dla bliskich. Wiedzą o tym oszuści, którzy wykorzystują ten moment i próbują różnych sztuczek. W ostatnim czasie pojawia się coraz więcej fałszywych SMS-ów związanych z dostawami paczek.


odacy są nękani coraz większą liczbą fałszywych SMS-ów z informacją o paczkach. Są to oszustwa, które mają na celu wykradzenie danych lub pieniędzy ofiar. Te typu wiadomości łączy jedno.

Fałszywe SMS-y o dostawach paczek zazwyczaj zawierają informację o opóźnieniach czy problemach z dostarczeniem przesyłek. Do krótkiej treści dołączony jest link. Jego kliknięcie czy dotknięcie spowoduje przekierowanie ofiary na jedną z fałszywych stron przygotowywanych przez cyberprzestępców. To w tym miejscu będą próbować wykraść dane lub oszczędności zgromadzone na koncie bankowym. Poniżej przykładowe wiadomości wysyłane przez oszustów.


trzeba po prostu zachować zdwojoną czujność. Pamiętajcie, że firmy kurierskie nigdy nie będą prosiły was na przykład o dopłatę do dostawy paczki. To stary trik oszustów, którego celem jest okradzenie was z pieniędzy. Pamiętajcie, aby dokładnie czytać wiadomości i nie reagować na te, które zawierają w treści podejrzane linki.