Trzy kultury w Kępnie – fantastyczna impreza, nie tylko muzyczna

Festiwal trzech kultur w Kępnie ma już swoje stałe miejsce w kalendarzu ważnych wydarzeń kulturalnych. Znaczących nie tylko dla Wielkopolski, ale i dla całego kraju.
Wydarzenia festiwalowe zainaugurowane zostały przez Piotra Psikusa, Burmistrza Miasta i Gminy Kępno w Kościele Ewangelickim. Tam swoje prelekcje mieli: Sławomir Kasztelan, Łukasz Kamiński i Dominik Makosch. Przekazali dużo wiedzy na temat rozwoju Kępna i zabytków związanych z kulturą ewangelicką w Kępnie.
W tym roku organizatorzy zadbali także o wyjątkowych muzycznych gości. Obok tradycyjnie już goszczących na festiwalu muzyków z kaliskiej filharmonii pojawiły się prawdziwe gwiazdy różnych pokoleń, od młodych muzyków z Neoklez, przez Marię Jopek aż po Dariusza Malejonka.
Festiwal to nie tylko koncerty i wystawy to także modlitwa ekeumeniczna przypominająca skąd wzięła się dzisiejsza kępińska otwartości i różnorodność. O także spora dawka regionalnej wiedzy. Tą dzielił się gośćmi festiwalu regionalista Mirosław Łapa, oprowadzający po starej dzielnicy żydowskiej
Na festiwalu nie zabrakło też gości ze świata nie tylko kultury, ale także polityki i nauki.
Całość zwieńczył koncert Anny Marii Jopek i zespołu Kroke, pełnego finezji spotkania różnych kultur i muzycznych inspiracji