Groził żonie, miał nielegalną broń

Namysłowscy kryminalni zatrzymali 51-latka z gminy Świerczów. Mężczyzna miał posiadać nielegalnie broń palną i amunicję. Jest on także podejrzany o kierowanie gróźb karalnych wobec swojej żony. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Do oficera dyżurnego namysłowskiej komendy zgłosiła się kobieta. Mówiła, że boi się o swoje życie. Odebrała telefon od męża, z którym nie mieszka już od ponad dwóch lat, z pogróżkami i wyzwiskami. Po głosie poznała, że mąż może być pod działaniem alkoholu. Policjanci natychmiast udali się do domu mężczyzny, Rzeczywiście 51 latek był nietrzeźwy. Funkcjonariusze zatrzymali go w związku z podejrzeniem kierowania gróźb pozbawienia życia. Z ustaleń policjantów wynikało, że mężczyzna może posiadać nielegalnie broń. W jego mieszkaniu mundurowi znaleźli i zabezpieczyli dwie jednostki broni: pneumatyczną i palną oraz amunicję.
Po wytrzeźwieniu mężczyzna został przesłuchany. Usłyszał dwa zarzuty: kierowania gróźb karalnych wobec żony oraz nielegalnego posiadania broni palnej i amunicji. Przyznał się do zarzucanych mu czynów. Grozi mu do 8 lat więzienia.